Fotbal liga a III-a

Prima manșă din barajul de promovare se joacă astăzi

miercuri, 25 mai, ora 18, stadion „Dacia” Orăștie CS Municipal Deva – CSC Dumbrăvița   Echipele probabile: Deva: Bădescu – Kelemen, Plută, Dumbrăvean, Doboș – Bloj, Țoiu, Stelea, Branea – Kayondo, Sulea. Antrenor Ștefan Nanu Dumbrăvița: Trifon – Tismonar, Bura-Kot, Bain, Ghinescu – Zurbagiu, Olaru – Paulevici, Martinov, Bodri – Făgărășanu. Antrenor Cosmin Stan Arbitri: […]

Fotbal liga a III-a

Despre adversarele din barajul de promovare: Dumbrăvița

miercuri, 25 mai, ora 18, stadion „Dacia” Orăștie CS Municipal Deva – CS Comunal Dumbrăvița Lotul CSC Dumbrăvița: antrenor Cosmin Stan portari: Trifon, Ciui, A. Miklos fundași: Bura-Koț, Bain, Moțiu (Poli), Vidican (UTA), Amariei (Poli), Ilan (Pecica) mijlocași: L. Bodri, Zurbagiu, Schinteie, Martinov, Ghinescu, A. Olaru (Ripensia), Gologan, Paunchici (Ghiroda) atacanți: Făgărășanu (Băile Felix), Tismonar, […]

Fotbal liga a III-a

Despre adversarele din barajul de promovare: CA Oradea

miercuri, 25 mai, ora 18, stadion „Iuliu Bodola” Oradea Clubul Atletic Oradea – CS Hunedoara Lotul CA Oradea:  Antrenor Florin Farcaș portari: Adrian Barabaș, Radu Bob fundași: Călin Jurj, Cristian Urbanowski, Daniel Stan, Claudiu Petruș, David Lupșe, Alex Popa, Loren Ioviță, Mark Kovacs mijlocași: George Cherman, Raul Ardelean, Daniel Cîrjan, Răzvan Săutiuț, Răzvan Gunie, Constantin […]

Fotbal liga a III-a

Nu au luptat nici măcar pentru onoare…

sâmbătă, 21 mai, stadion „Mircea Chivu” sintetic Reșița Progresul Ezeriș – Jiul Petroșani 5 – 1 (2 – 1) Au marcat: Musoni trei, Zamfir două – Cocină (min. 5) Jiul: Spânu – Bădărău, Ionică, Botoroagă (Chirițoiu), Keszeg (Marin) – Oprișa, R. Sandu – Mazilu (Mărmăneanu), Ioniță, Cocină – Drovi. Antrenor Aurel Moldovan Pe bancă: Tomescu […]

Fotbal liga a III-a

Pentru Hunedoara crește miza în deplasarea la Oradea

vineri, 20 mai, stadion „Central” Ungheni Unirea Ungheni – CS Hunedoara 2 – 2 (1 – 1) Au marcat: M. Codrea (21), Astafei (54) – Buș (8), Garutti (60) Unirea: Feier – Bârsan, Boar, Ndiesse, Birtalan (73 Hreniuc) – Iuga (82 Toboșaru), Săvoaia, Dinu, Ganea (64 Constantinescu) – Astafei, M. Codrea (82 Pițuc). Antrenor Flavius […]

Fotbal liga a III-a

O nouă victorie cu Pandurii, urmează barajul

vineri, 20 mai, stadion „Dacia” Orăștie CS Municipal Deva – Pandurii Târgu Jiu 2 – 1 (0 – 1) Au marcat: Săulescu (78), Kayondo (90+5) – Mensah (15) Deva: Bădescu – Tod (33 Branea), Plută, Doboș, Vasilescu (65 Kelemen) – Avramovici, Țoiu, Stelea, Bloj – Kayondo, Sulea (46 Săulescu). Antrenor Ștefan Nanu Arbitri: Alexandru Gornic […]

Fotbal liga a III-a

Încă o victorie mai prețioasă ca aurul

vineri, 20 mai, stadion „Aurel Țicleanu” Bumbești Jiu Viitorul Pandurii II – Aurul Brad 0 – 2 (0 – 2) Au marcat: Pașca (10), Danciu (12) Aurul: Raț – Leucian, Lup, Șoit, Miclean (Talpaș) – Dărăban, Danciu, Leaha, Clemeniuc – Pașca, I. Filipaș (Jorza). Antrenor Ioan Petcu Arbitri: Marius Spînu (București) – Daniel Nagy (Mediaș), […]

Fotbal liga a III-a

Avancronica la etapa 9 din play-off și play-out

Sfârșitul de săptămână ne oferă în Liga 3 ultima etapă din play-off și penultima din play-out (ăsta e sistemul, nu cred că mai miră pe cineva). Situația echipelor hunedorene e pe trei sferturi lămurită: două dintre ele vor juca barajul de promovare, CS Hunedoara cu CA Oradea, iar CSM Deva cu (99% sigur) CSC Dumbrăvița; […]

Haltă la Simeria, drum la Ungheni și destinație Oradea 1
Fotbal liga a III-a

Haltă la Simeria, drum la Ungheni și destinație Oradea

… așa arată traseul Hunedoarei în acest final de lună mai. Sâmbătă a jucat la Simeria cu Metalurgistul, la sfârșitul săptămânii care vine merge la Ungheni pentru meciul din ultima etapă de play-off cu Unirea, iar pe 25 și 28 urmează dubla manșă cu Clubul Atletic Oradea, prima partidă fiind programată în deplasare, iar returul […]

Cu gândul doar la Dumbrăvița... 2
Fotbal liga a III-a

Cu gândul doar la Dumbrăvița…

sâmbătă, 14 mai, ora 18, stadion „Mircea Chivu” Reșița CSM Reșița – CS Municipal Deva 4 – 0 (3 – 0) Au marcat: Mediop (4), V. Lazăr (19, 38), Cioinac (90+1) Reșița: Micu – Bărboianu, Manolache, Sima – Vasluian, Cioinac, V. Munteanu, Breșneni, Jorza – V. Lazăr, Mediop Pe bancă: Zimmermann – Rimovecz, Fota, Mura, […]

You cannot copy content of this page