Fotbal liga a III-a

Cupa României, turul 4 (7 – 9 septembrie)

CS Hunedoara – CS Comunal Şelimbăr Unirea Dej – Minaur Baia Mare CA Oradea – Universitatea Cluj Şomuz Fălticeni – Aerostar Bacău Huşana Huşi – Politehnica Iaşi Şoimii Lipova – Politehnica Timişoara CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara AFC Odorheiu Secuiesc – FC Hermannstadt SR Brașov – FK Csikszereda ACSO Filiaşi – Viitorul Pandurii Târgu Jiu […]

Fotbal liga a III-a

Aurul a cedat greu în derbyul cu Reșița

Meci cu emoții la revenirea în Liga 3 pentru Aurul, mai ales că adversarul din prima etapă era principala favorită la promovare din seria a șaptea. După cum se știe, reșițenii au desfășurat în această vară o campanie de achiziții impresionantă, nou veniții numindu-se Bărboianu, Cristea, Drăghiceanu, Munteanu, Mediop, Velcotă, Fota, Andrei, Avram, Cioinac. Oaspeții […]

Cupa României  CS Hunedoara trece de Jiul Petroșani 1
Uncategorized

Cupa României  CS Hunedoara trece de Jiul Petroșani

        Stadionul Petre Libardi Jiul Petroșani  pregătit în aceste zile pentru noul sezon competițional, a găzduit  marți partuda de fotbal din cadrul Cupei României  în care s-au întâlnit cele două echipe din județul nostru, CSM Jiul Petroșani și CS Hunedoara, calificate în faza a trei a competiției naționale. meciurile din Cupa României.      A […]

Cupa Alpa Deva   2
Tenis de câmp

Cupa Alpa Deva  

           La Deva s-au desfășurat în organizarea CS Tenis Club ALPA  din municipiu întrecerile unei noi ediții competiției dotate Cupa Alpa concurs trecut în calendarul Federației Romana de Tenis.         Au participat 43 de sportivi reprezentând 10 cluburi din țară, înscriși la patru categorii de vârstă . În urma desfășurării partidelor din […]

Program Liga 4 Hunedoara sezon 2021 – 2022 4
Fotbal liga a IV-a

Program Liga 4 Hunedoara sezon 2021 – 2022

Etapa I (5 septembrie) Inter Petrila – Dacia Orăştie Şoimul Băiţa – Victoria Călan Mihai Viteazu Vulcan – Minerul Uricani CS Hunedoara II – Retezatul Haţeg CSM Deva II – Gloria Geoagiu Etapa II (11 septembrie) Victoria Călan – Inter Petrila Minerul Uricani – Şoimul Băiţa Retezatul Haţeg – Mihai Viteazu Vulcan Gloria Geoagiu – […]