Fotbal liga a IV-a

Liga 4 Hunedoara: rezultate, marcatori, clasament, program

rezultate etapa 20

sâmbătă, 6 aprilie:

Inter Petrila – Dacia Orăștie 0 – 0

Gloria Geoagiu – Victoria Călan 10 – 1

Au marcat: Cl. Marcu (14, 59), R. Noja (23, 37), A. Pojoni (29, 41, 57), Al. Costea (35, 54), D. Cicălău (82) – Cl. Kalanyos (4)

Mihai Viteazu Vulcan – Viitorul Minerul Lupeni 1 – 3

Au marcat: Ov. Vamoș (9) – R. Arcuși (54), D. Mândreci (63), I. Roșian (86)

Minerul Uricani – CSC Sântămăria Orlea 3 – 5

Au marcat: Al. Roșu (43), Fl. Suvac (58), A. Anghelina (74) – M. Tomoni (4, 40, 52), Al. Caia (8), D. Grozoni (47)

CSM Deva II – Retezatul Hațeg 0 – 8

Au marcat: Vl. Scorobete (17), T. Marcu (18), Ov. Trășcan (22, 31), D. Drinda (54), I. Pisoiu (63, 83), R. Păștilă (69)

duminică, 7 aprilie:

Şoimul Băiţa – Aurul Brad 1 – 3

Au marcat: Cr. Mailat (42) – I. Filipaș (33, 85), Fl. Chelariu (90)

Clasament Liga 4 Hunedoara

1 Brad        20     15     3       1       100 – 26    51

2 Lupeni    20     16     3       1       74 – 13      51

3 Geoagiu 20     13     4       3       74 – 24      43

4 Orlea       20     12     4       4       62 – 32      40

5 Deva       20     10     5       5       55 – 39      35

6 Orăștie    20     9       5       6       43 – 33      32

7 Hațeg      20     8       3       9       54 – 33      27

8 Vulcan    20     5       4       10     28 – 47      19

9 Băiţa       20     4       5       11     28 – 59      17

10 Petrila   20     5       1       14     31 – 59      16

11 Călan    20     2       2       16     19 – 90      8

12 Uricani           20     0       1       19     9 – 122      1

program etapa 21

sâmbătă, 13 aprilie:

Retezatul Hațeg – Inter Petrila

Aurul Brad – Dacia Orăştie

CSC Sântămăria Orlea – CSM Deva II

Viitorul Minerul Lupeni – Minerul Uricani

Victoria Călan – Mihai Viteazu Vulcan

duminică, 14 aprilie:

Şoimul Băiţa – Gloria Geoagiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *