Fotbal liga a III-a

Liga 3 – rezultate, echipe, marcatori, clasament, program

play-off etapa 9

vineri, 19 mai

Gilortul Tg. Cărbunești – CSM Deva 4 – 1 (1 – 0)

Au marcat: Gîlcescu (11, 60), Săulescu (47 penalty, 86) – Al. Vișan (79)

Deva: Frumuzache (46 Glodean) – Kelemen, Opriș (62 G. Vișan), Neagoe, Branea – Maroșan (87 Drăgan), Țoiu, Bedea, Aszalos – I. Filipaș, Al. Vișan

Metalurgistul Cugir – Corvinul Hunedoara 1 – 1 (0 – 1)

Au marcat: L. Itu (89) – Garutti (9)

Corvinul: Blaga – Iacob (46 Neacșa), Garutti, Vlad (40 I. Pop), Mar – Mitran, Chindriș (62 Lupușor), Curtean (46 Bradu), Hergheligiu – Coman (46 Pîrvulescu), Mercioiu

play-out etapa 9

sâmbătă, 20 mai

Aurul Brad – Voința Lupac 1 – 5 (0 – 2)

Au marcat: R. Cristian (54 penalty) – Caia (20), Dalea (29), Urdea (77), Ov. Dan (84), Kawagoe (87)

Aurul: M. Bogdan – Aprotosoaei, Șoit, R. Cristian, Miclean – Leucian (75 Pașca), Bostan, Leaha (eliminat 66), Trășcan – Almășan (63 Ad. Achim), Tecsi (30 Demian)

Retezatul HațegJiul Petroșani 1 – 0 (0 – 0)

A marcat: S. Ion (77)

Retezatul: Lazar – Arcuși, N. Popescu, Ssemakula, Lupulescu – Marinca, Buzducea (88 Pițigoi) – Prem (85 Șchiopu), Gavriluți (70 Bănăteanu), S. Ion – Al. Marcu (85 R. Popa)

Jiul: M. Popescu – Lovas (46 Dobrean, 70 Văduva), Torkoș, Keszeg, Goilean (55 Fage) – Bădărău, R. Sandu, Pușcă – Ferhaoui (55 Turcu), Amadou (55 Caralicea), Fortune

Seria 7 play-off etapa 9

CSO Filiași – Viitorul Șimian 2 – 1

Gilortul Tg. Cărbunești – CSM Deva 4 – 1

Clasament final:

1 Deva                9       3       2       4       17 – 15      57

2 Filiași               9       5       2       2       15 – 12      53

3 Gilortul            9       4       1       4       11 – 14      49

4 Șimian              9       3       1       4       9 – 11        44

Seria 9 play-off etapa 9

Unirea Ungheni – Unirea Alba Iulia 1 – 2

Metalurgistul Cugir – Corvinul Hunedoara 1 – 1

Clasament final:

1 Corvinul          9       8       1       0       26 – 7        77

2 Ungheni            9       3       1       5       12 – 16      42

3 Unirea Alba      9       3       2       4       12 – 18      41

4 Metalurgistul   9       1       2       6       8 – 17        36

Seria 7 play-out etapa 9

Viitorul Pandurii II – Progresul Ezeriș 4 – 2

Retezatul HațegJiul Petroșani 1 – 0

Aurul Brad – Voința Lupac 1 – 5

Clasament

1 Lupac               9       6       0       3       27 – 13      45

2 Jiul                    9       2       1       6       7 – 12        35

3 Retezatul         9       6       0       3       16 – 10      31

4 Pandurii           9       6       0       3       19 – 13      29

5 Aurul                9       4       1       4       11 – 15      27

6 Ezeriș               9       1       2       6       11 – 28      15

etapa 10, ultima (27 mai)

Progresul Ezeriș – Aurul Brad

Voința Lupac – Retezatul Hațeg

Jiul Petroșani – Viitorul Pandurii II

One Reply to “Liga 3 – rezultate, echipe, marcatori, clasament, program

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *