Fotbal liga a III-a

Rezultate, clasamente, program – seria 7 și seria 9

SERIA 7

rezultate etapa XVII, 17 – 18 martie

CSM Deva – Voința Lupac 4 – 0

Jiul Petroșani – Gilortul Tg. Cărbunești 1 – 1

Progresul Ezeriș – Aurul Brad 1 – 2

Viitorul Pandurii II – Retezatul Hațeg 0 – 7

ACSO Filiași – Viitorul Șimian 0 – 2

Clasament seria 7

1 Deva                17     14     3       0       61 – 8        45

2 Filiași               17     12     1       4       45 – 24      37

3 Gilortul            17     11     2       4       30 – 22      35

4 Șimian              17     11     1       5       47 – 26      34

5 Jiul                    17     8       4       5       31 – 19      28

6 Lupac               17     7       3       7       26 – 23      24

7 Retezatul         17     3       3       11     23 – 34      12

8 Aurul                17     3       2       12     25 – 56      11

9 Ezeriș               17     2       3       12     11 – 43      9

10 Pandurii         17     2       2       14     16 – 60      8

program etapa XVIII, 24 – 25 martie

Voința Lupac – ACSO Filiași

Viitorul Șimian – Viitorul Pandurii II

Retezatul Hațeg – Progresul Ezeriș

Aurul Brad Jiul Petroșani

Gilortul Tg. Cărbunești – CSM Deva

 

SERIA 9

rezultate etapa XVII, 17 – 18 martie

Corvinul Hunedoara – Viitorul Cluj 6 – 0

ACS Târgu Mureș – Universitatea Alba Iulia 3 – 1

Unirea Ungheni – CS Ocna Mureș 3 – 0

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin 4 – 0

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir 2 – 0

Clasament seria 9

1 Corvinul          17     16     1       0       59 – 9        49

2 Unirea Alba      17     9       3       5       33 – 24      30

3 Ungheni            17     9       2       6       31 – 25      29

4 Metalurgistul   17     8       4       5       26 – 21      28

5 Reghin              17     6       6       5       20 – 23      24

6 Târgu Mureș    17     6       3       8       28 – 31      21

7 Universitatea    17     5       6       6       17 – 20      21

8 Sănătatea          17     4       2       11     35 – 50      14

9 Viitorul            17     3       4       10     13 – 29      13

10 Ocna Mureș   17     2       3       12     22 – 53      9

program etapa XVIII, 24 – 25 martie

Viitorul Cluj – Sănătatea Cluj

Metalurgistul Cugir – Unirea Alba Iulia

Avântul Reghin – Unirea Ungheni

CS Ocna Mureș – ACS Târgu Mureș

Universitatea Alba Iulia – Corvinul Hunedoara

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *