Gloria Geoagiu a pierdut calificarea în finala zonală a Cupei

CSO Turceni – Gloria Geoagiu 2 – 1 (2 – 0)

Au marcat: (12), (37) – Oară (67)

Gloria Geoagiu (antrenor Gabriel Cotoară): Corobea – Ciucurescu, Sav, Stroia, Pojoni – Țernă, Marcu, Chelariu, Cîrdei, Vișan, Noja.

Au mai jucat Vâjdea, Oară, Tătulea.

Arbitri: Liviu Rășteanu – Pompiliu Barbu, Laurențiu Anghel (toți din Craiova)

Gloria a controlat mare parte a întâlnirii de la Turceni, a avut mai mult posesia în terenul advers și inițiativa în atac, dar în cele din urmă a fost nevoită să se recunoască învinsă. A fost o victorie la limită a gazdelor, 2 – 1, după un meci cu destule evenimente și mai ales cu golul al doilea al gojenilor înscris dintr-un ofsaid destul de evident.

„Am început mai bine, am avut o bară, apoi o lovitură liberă periculoasă din care nu am reușit să marcăm, după care am luat gol la faza imediat următoare. Golul doi a fost o poziție clară de ofsaid, dar arbitrul a apreciat că a fost minge venită de la adversar, adică de la noi, că ar fi șters tricoul jucătorului nostru. Au absentat de la noi doi oameni de bază, Răcean accidentat și Vajda care nu a putut veni din cauza serviciului, iar asta s-a simțit în joc. Am adus doi jucători de la Universitatea Alba Iulia, pe Claudiu Oară și Sorin Fulea. Primul a intrat la pauză și a dat gol în repriza secundă. Oricum, dacă ne-au bătut înseamnă că au fost mai buni, i-am felicitat după meci”, ne-a declarat la cald Gabriel Cotoară, antrenorul Gloriei.