Fotbal liga a III-a

De aici se reia Liga 3 – seria 7

Clasament

1 Reșița               15     14     1       0       55 – 7        43

2 Deva                15     10     1       4       23 – 14      31

3 Pandurii           15     7       6       2       29 – 12      27

4 Lupac               15     7       5       3       28 – 21      26

5 Șimian              15     6       4       5       29 – 26      22

6 Jiul                   15     4       4       7       17 – 19      16

7 Ezeriș               15     4       4       7       15 – 29      16

8 Gilortul            15     3       3       9       21 – 37      12

9 Viitorul            15     2       4       9       8 – 37        10

10 Aurul             15     1       2       12     11 – 34      5

 

Programul etapei 16

vineri, 11 martie, ora 15  

CS Municipal DevaAurul Brad

Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Șimian

Progresul Ezeriș – Viitorul Tg. Jiu

sâmbătă, 12 martie, ora 15  

Gilortul Tg. Cărbunești – Jiul Petroșani

Voința Lupac – CSM Reșița

 

Loturile de jucători

CSM Reșița – antrenor Dan Alexa

portari: Zimmerman, Micu, Mereu
fundași: Bărboianu, Ciubotaru, Rimovecz, Dudea, Manolache (Petrolul), Ardei, Fota, Sima
mijlocași: Vasluian, Mura, Negru, Derbac, Cioinac, Breșneni, Cristea, Jorza, Balica, Drăghiceanu, V. Munteanu
atacanți: Velcotă, Mediop, V. Lazăr (Chiajna)  

CSM Deva – antrenor Ștefan Nanu

portari: Bădescu, Jianu

fundași: Doboș, Iordache, Plută, Kelemen, Branea, Dumbrăvean (Ceahlăul), N. Popescu (Ezeriș), Tod, Teodorescu 

mijlocași: Stelea, Bloj, Țoiu, Vasilescu, Marinca, Săulescu (Gilortul), Cuibari (Jiul), Iștoc

atacanți: Kayondo, Sulea, Avramovici (Lupac), Boldor, Stan

Pandurii Târgu Jiu – antrenor Mario Găman

portari: Opriţa, Iovicin, Buţă

jucători de câmp: Pleaşcă, Lupuleţ, Tănăsoiu, Truşescu, R. Petre, Afrim, Peia, Habet, Rasoveanu, Dumitrescu, M. Stancu, Savu, R. Stancu, N. Georgescu, Cr. Moldovan, Aerts, Suently, Gomes, Isquierdo, Mensah, Duijker, Corduneanu, Cojocaru

Voința Lupac – antrenor Boșco Vișatovici

portari: Căpățână, Trașcă (Jiul)
fundași: Banac, Circa, Marcu, Lucică, Cega, Ov. Dan, Dalea
(Ezeriș)
mijlocași: Jivan, Hrudei, Giurică, Kawagoe, Arjocan (toți de la Ezeriș), Danci, Săndescu, Vaștag (Oțelul), Jinga, Bărbulescu, Bagherea
atacanți: Popa, Cristodulo (Reșița)

Viitorul Șimian – antrenor Relu Țurai

portari: Ciută, Mișu

jucători de câmp: Orleanu, Song, C. Dobre, Hondorocu, Ruican (Viitorul Pandurii), M. Avram (Reșița), Lică (Astra), Poiană, Geangălă (U Craiova), Iorgulescu, Velici, Ghighilicea, Mătăsăreanu (Pandurii Cerneți), Pîslea, Toader, Enache, Rupa, Mișea, Stoican, Fotoniu, D. Vlad, Trip, Al. Stancu

Jiul Petroșani – antrenor Aurel Moldovan

portari: Spânu (Ezeriș), Farcaș, Tomescu

fundași: Stoicoiu, Ionică, Torkos, Keszeg, Marin, Irimia, Turcu

mijlocași: R. Sandu, Bădărău, Cocină, Mazilu, Ioniță (Brăila), Rovența (LPS Tg. Jiu), Oprișa (Gilortul), Chirițoiu, Botoroagă, Simoneac

atacanți: Caralicea, Mărmăneanu, Dyllan Drovi (Welfere, Olanda), Tuță

Gilortul Tg. Cărbunești – antrenor Alexandru Stoica

portari: Constantinescu, Voinea

jucători de câmp: Almăjanu, Avrămescu, Boboc, Bucur, Căldăraru, Chirică, Ciutică, Cocioabă, Cornicioiu, Cuțitoiu, Dănăricu, Dogaru, Duriță, L. Gheorghe, Gîlcescu, Istudor, A. Lazăr, Lipianu, Safta

Progresul Ezeriș – antrenor Dorian Arbănaș

portari: Birăescu, Șodâncă
fundași: Ciurea, Corneanu, Mărgan, Găman, Zamfir (Lupac),
Măduță (Ocna de Fier)
mijlocași: B. Dumitru, Călin, Rotariu, Turău, Dragomir, Barbu,
Cărăușu, Gavrilescu (Prigor), Ciopraga, Dediu, Crețu

atacanți: Rusnac (Dognecea), Ishimaru (Bozovici), Boț (Ocna de
Fier), Gherghinescu (Lupac)

Viitorul Pandurii II – antrenor Gabriel Răscol

portari: Krupenschi, Bănciulea

jucători de câmp: G. Caba, L. Caba, Bărăitaru, Pirtea, Feher, Godja, Croitoru, Geană, Micle, R. Pirici, D. Pirici, Pârcălabu, Stăniloiu, E. Tudor, L. Popescu, Măicăneanu, Deaconu, Purdescu

Aurul Brad – antrenor Ioan Petcu

portari: Raț, Ilea

fundași: Leucian, Lup, Șoit, Miclean, Prejban, Stănilă, Talpaș,

mijlocași: Leaha, Clemenciuc (CA Oradea), Lupușor, Achim (revenit de la Crișcior), Pașca, R. Filipaș, Codrin, Ursu

atacanți: Tecsi, Danciu, Dărăban, Jorza, I. Filipaș

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.