CS Municipal Deva II – Aurul Brad 2 – 1 1
Fotbal liga a IV-a

CS Municipal Deva II – Aurul Brad 2 – 1

După alte două jocuri de pregătire disputate în compania unor adversari puternici (1 – 2 cu Jiul Petroșani și 2 – 2 cu Retezatul Hațeg, liderul ligii a patra), echipa secundă a CSM Deva a învins cu 2 – 1 pe Aurul Brad, ocupanta locului 2 în campionatul județean.

Oaspeții au deschis scorul în min. 15 prin ex-deveanul Leucian, însă gazdele au egalat până la pauză după reușita lui Iordache (min. 35). Scorul final a fost stabilit de Iștoc, care a marcat în min. 70.

Deva a evoluat în prima repriză în formula: Voinea – Teodorescu, Radak, Iordache, Doboș – Coman, Bogdanovici, Iștoc, Mustață – Sapta, Izele. În repriza secundă au jucat: Adobroaie – Strugariu, Varzaru, Avram, Sicoe – M. Luca, Chirică, Nicoară, Istoc – Anton, Boldor.