Fotbal liga a IV-a

Campionatul Judeţean Liga 4 Hunedoara, rezultate şi marcatori

etapa 6 (joi, 12 noiembrie) amânată

Mihai Viteazu Vulcan – Inter Petrila

Minerul Uricani – Municipal Deva II

Retezatul Haţeg – Şoimul Băiţa

Gloria Geoagiu – Dacia Orăştie

Aurul Brad – Victoria Călan

 

etapa 7 (duminică, 15 noiembrie)

Inter Petrila – Minerul Uricani 8 – 1

Au marcat: Dragoș Teslici (min. 16), Adrian Duma (min. 17, 90), Ion Filip (min. 43, 61, 75), Ovidiu Macavei (min. 74), Cristian Duma (min. 80), respectiv Victor Sav (min. 30)

Municipal Deva II – Şoimul Băiţa 4 – 1

Au marcat: Laurențiu Roman (min. 20), Iulian Tecsi (min. 52, 88), Eduard Mustață (min. 80), respectiv Robert Popa (min. 31)

Robert Popa (min. 54) și Raul Demian (min. 62) de la Băița au fost eliminați

Dacia Orăştie – Mihai Viteazu Vulcan 0 – 0

Victoria Călan – Gloria Geoagiu 1 – 5

Au marcat: Cristian Mailat (min. 54), respectiv Andrei Vîrlan (min. 20), Marius Hlubik (min. 25), Gabriel Rusu (min. 32, 75), Laurențiu Popa (min. 86)

Aurul Brad – Retezatul Haţeg 4 – 0

Au marcat: Mihai Leaha (min. 55), Darius Leucian (min. 68), Andrei Șoit – autogol (min. 82)

Clasament Liga 4 Hunedoara

 

  1. Aurul Brad 6       4       2       0       20 – 6        14
  2. Retezatul Haţeg 6       4       1       1       16 – 8        13
  3. Gloria Geoagiu 4       4       0       0       11 – 1        12
  4. Inter Petrila 6       3       1       2       21 – 8        10
  5. Dacia Orăştie 6       2       2       2       7 – 8           8
  6. Mihai Viteazu Vulcan 4 2       1       1       7 – 5           7
  7. Şoimul Băiţa 6 2       0       4       8 – 16        6
  8. CSM Deva II           4       1       2       1       6 – 4           5
  9. Victoria Călan 6       0       1       5       2 – 23        1
  10. Minerul Uricani 6       0       0       6       4 – 23        0

 

etapa 8 (joi, 19 noiembrie)

Şoimul Băiţa – Inter Petrila

Municipal Deva II – Retezatul Haţeg

Minerul Uricani – Dacia Orăştie

Mihai Viteazu Vulcan – Victoria Călan

Gloria Geoagiu – Aurul Brad

 

etapa 9 (duminică, 22 noiembrie)

Inter Petrila – Municipal Deva II

Dacia Orăştie – Şoimul Băiţa

Victoria Călan – Minerul Uricani

Aurul Brad – Mihai Viteazu Vulcan

Retezatul Haţeg – Gloria Geoagiu

 

Mai multe informaţii găsiţi pe

https://www.frf-ajf.ro/hunedoara/competitii-fotbal/liga-a-iv-a-9299

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *